Oryginalny wystrój i aranżacja wnętrz, zachwyca wdziękiem, szykownym wykończeniem i wygodą na miarę Twoich potrzeb.

Uprawnienia do przeprowadzania audytów energetycznych

Audyty energetyczne to obowiązek każdego właściciela firm i przedsiębiorstw. Ich przeprowadzenie umożliwia oszczędność w kosztach eksploatacji energii w takich miejscach.

Aby uzyskać Biały Certyfikat potrzebna jest dokładna analiza takich obiektów. Sporządzenie takiego świadectwa wymaga odpowiednich uprawnień. Należy zacząć od tego, że taka osoba nie może być karana i musi mieć pełną zdolność czynności prawnych. Musi też posiadać wykształcenie wyższe z tytułem zawodowego inżyniera bądź ukończony inny kierunek studiów wraz ze studiami podyplomowymi, w programie których uwzględnione zostały zajęcia z charakterystyki energetycznej budynków, budownictwem energooszczędnym, OZE oraz z przeprowadzaniem audytów i charakterystyk energetycznych. Kwestie takie należy organizować w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Pierwszym krokiem jest złożenie wniosku, który można pobrać na stronie internetowej Ministerstwa oraz innych dokumentów, takich jak Oświadczenie oraz dokumentu potwierdzającego wymagania określone w Ustawie o charakterystyce energetycznej budynków (woda lodowa). Do powyższych wniosków należy dołączyć także zaświadczenia potwierdzające ukończone studia oraz oświadczenie o niekaralności.

Po złożeniu wniosku odpowiednie w Ministerstwie osoby podejmują proces weryfikacji. Jeśli pojawi się coś niezgodnego z wymogami bądź jakikolwiek brak, wnioskodawca zostaje o tym poinformowany. Natomiast w przypadku spełnienia wszystkich kwalifikacji, wpisu do wykazu osób mogących przeprowadzać audyty dokonuje Minister Infrastruktury i Budownictwa.

Cała procedura nie jest skomplikowana, dlatego osoby zainteresowane sporządzaniem audytów nie powinny się zniechęcać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *