Oryginalny wystrój i aranżacja wnętrz, zachwyca wdziękiem, szykownym wykończeniem i wygodą na miarę Twoich potrzeb.

Co może klient w mediach społecznościowych

Powiedzenie „Klient nasz Pan” zna niemal każdy, ale nie wszyscy podzielają jego rację. Normą jest jednak, że wiele osób wykorzystuje te hasło i motywuje nim swoje zachowanie w relacjach marka-klient. Nie inaczej jest w mediach społecznościowych.

Dział marketingu online już od wielu lat stoi przed wyzwaniem opracowywania strategii, która miałaby na celu zadowolenie klienta i osiąganie zysków. Nawet w przypadkach tak zwanych kryzysów. Taktyka ta jest zmienna tak jak zachowania konsumentów. I co ważne – każda ze stron uczy się na błędach własnych i innych. Marketingowcy muszą wysyłać taki komunikat, który w pełni zadowoli klienta i nie zawsze chodzi to o tak zwany „content”. Często to też właściwe zarządzanie informacją kierowaną na zapytania konsumenta.

Istnieje wiele przykładów, w których to klient dość mocno namieszał w wizerunku marki, tylko dlatego, że coś mu się nie spodobało, a firma powinna przyjąć służebną postawę. Szczęśliwie, osoby zajmujące się marketingiem (partner google) nauczyły się już tego, jak radzić sobie z trudnym klientem i już zawczasu wypracowują strategię newralgicznych sytuacjach. Zapytania fanów na portalach społecznościowych dotyczą zazwyczaj usług i sprzedaży. Jeśli coś nie sprosta ich wymaganiom, skłonni są do wystawienia negatywnej oceny, zupełnie nieproporcjonalnej do sytuacji, napisać bardzo emocjonalny komentarz, a nawet zachęcić innych do podobnych zachowań. Także i sami fani, często pod presją innych i z obserwacji środowiska internetowego rezygnują z pewnych zachowań, przeczuwając „przesadę”. Oczywiście, marketerzy muszą dostosowywać swoje plany pod potrzeby Klienta i nie ulega to wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *